Στις 5 & 6 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε το 2ο Συμπόσιο για τους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης, από το Πανεπιστήμιο της Ρουέν. Το Πανεπιστήμιο Κρήτης, μέλος του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου INGENIUM, παρουσίασε τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά του, την θέση του σε διεθνείς κατατάξεις, ενδεικτικές δράσεις και ερευνητικά προγράμματα που προάγουν την Βιώσιμη ανάπτυξη και την σύνδεση του με την κοινωνία της Κρήτης.

2o Συμπόσιο INGENIUM
Université de Rouen Normandie

Στο πλαίσιο της στρατηγικής του Πανεπιστημίου Κρήτης για εξωστρέφεια και πιστό στην δέσμευση του για την αντιμετώπιση της κλιματικής αλλαγής, τον ψηφιακό μετασχηματισμό και την πράσινη ανάπτυξη, συζήτησε με όλα τα πανεπιστήμια του INGENIUM την δημιουργία και την περαιτέρω ανάπτυξη συνεργασιών που θα παίξουν κομβικό ρόλο στη επίτευξη των στόχων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου.

Μάθετε περισσότερα στο ακόλουθο αρχείο: Ανακοίνωση INGENIUM – 90.89KB