Το ευρωπαϊκό πρόγραμμα TastStrategy (TeAching Strategies. Combating skills mismatch through a transdisciplinary approach and skills transferability – Erasmus+) σε συνεργασία με το Π.Τ.Δ.Ε Πανεπιστημίου Κρήτης και υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Κρήτης οργανώνει Διεθνές Συνέδριο.

Το θέμα του συνεδρίου είναι: «Combating skills mismatch in education. Exchanging Paradigms and enhancing skills transferability for combating students’ skills mismatch in education».

Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί στο Ρέθυμνο (campus Γάλλου), στις 3-5 Μαΐου 2023 και μπορεί να το παρακολουθήσει, δωρεάν και δια ζώσης, όποιος/α ενδιαφέρεται για ζητήματα:

• στρατηγικών εκπαίδευσης,
  • εκπαιδευτικών πολιτικών,
  • επαγγελματικής ανάπτυξης των εκπαιδευτικών,
  • αξιολόγησης και απασχολησιμότητας.

Η επίσημη γλώσσα του συνεδρίου είναι τα αγγλικά.

Όλες οι εισηγήσεις θα συμπεριληφθούν στα πρακτικά του συνεδρίου, ενώ επιλεγμένα κείμενα θα δημοσιευθούν από εκδοτικό οίκο του εξωτερικού.

Περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να βρείτε στη διεύθυνση:

Αρχεία